Informacje

Opis projektu

Stowarzyszenie “Senior Na Czasie” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego rozpoczyna realizację projektu pod nazwą “Babie lato”, który jest skierowany do kobiet z powiatu krakowskiego w wieku powyżej 55-ego roku życia. W jego ramach piętnaście Pań weźmie udział w cotygodniowych bezpłatnych 3-godzinnych spotkaniach w terminie od końca maja do początku listopada br.

Podczas zajęć Panie będą miały szansę lepszego poznania siebie, odkrycia własnego potencjału oraz doświadczenia swojej siły i sprawstwa. Zyskają możliwość zobaczenia i pokazania siebie w nowym świetle.

W trakcie warsztatów twórczego rozwoju Panie będą miały możliwość wyrażenia siebie poprzez stworzenie, przy pomocy różnych technik, prac plastycznych, które będą oddawały zarówno osobowość autorek, jak i to, co jest dla nich w życiu ważne. Prace te zostaną utrwalone na zdjęciach, które po odpowiednim przygotowaniu zostaną zaprezentowane na spotkaniu podsumowującym projekt. Zajęcia plastyczne nie będą wymagały specjalnych umiejętności ani zdolności, ale będą sposobem na odkrywanie i wyrażanie przez uczestniczki projektu własnego potencjału.

Podczas warsztatów twórczego rozwoju pojawią się również elementy ćwiczenia pamięci, koncentracji, logicznego myślenia a także treningu intra- i interpersonalnego.

Zajęcia ruchowo-taneczne będą miały charakter pracy z ciałem i będą służyły wyrażaniu emocji, zmianie obrazu własnego ciała, akceptacji siebie oraz zmian zachodzących z wiekiem.

Nabywaniu wiedzy i nowych umiejętności będą służyły zarówno spotkania z ekspertami, jak i wyjścia na zewnątrz: do muzeum, galerii, kina czy kawiarni.

Elementem przełamywania barier związanych z korzystaniem z nowych technologii oraz pokazaniem możliwości ich wykorzystania będzie robienie zdjęć, wgrywanie ich do komputera, dokonywanie obróbki cyfrowej zdjęć oraz przygotowywanie bloga (dziennika internetowego).

Podsumowaniem całego projektu będzie spotkanie końcowe z udziałem uczestniczek projektu oraz zaproszonych przez nie gości. W jego trakcie zostanie zaprezentowana wystawa zdjęć prac stworzonych podczas zajęć twórczości.

Warsztaty
Wszystkim Paniom, do których ostatnio dzwoniłyśmy jeszcze raz pragnę przypomnieć o terminie i miejscu najbliższego spotkania: wtorek, 1 czerwca 2010 r., godz. 15.00 – 18.00, Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych, Centrum C 10, s. 102.
Serdecznie zapraszamy:)

Zaproszenie
Ze względu na utrudnienia komunikacyjne spowodowane zagrożeniem powodziowym, Panie zainteresowane udziałem w projekcie “Babie lato”, zapraszamy na dodatkowe spotkanie organizacyjne w dniu 26 maja 2010 r. w godzinach od 14.00 do 17.00 w Miejskim Ośrodku Wspierania Inicjatyw Społecznych, Kraków, Centrum C 10, s. 102.

Zaproszenie
Panie zainteresowane udziałem w projekcie „Babie lato” zapraszamy na rozmowy rekrutacyjne 19 maja 2010 r. w godz. 14.00-17.00 w Miejskim Ośrodku Wspierania Inicjatyw Społecznych, Kraków, Centrum C 10, s. 102. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 510-277-080 lub 509-244-838, a także pod adresem: seniornaczasie@gmail.com.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: